Prywatne pożyczki udzielane w mieście Lublin woj. lubelskie (miasto na prawach powiatu) lub innym to niemalże codzienność w naszym kraju.
Każdego dnia ogromna liczba kredytobiorców decyduje się na zaciągnięcie prywatnego długu. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju zobowiązanie to ryzykowne przedsięwzięcie.
Zanim ostatecznie znajdziemy kogoś w mieście Lublin woj. lubelskie, kto udzieli nam pożyczki prywatnie przeanalizujmy wszelkie za i przeciw. Po pierwsze, winniśmy dokładnie przemyśleć nasz wspólny werdykt, zastanowić się czy w przyszłości damy radę spłacić zaciągniętą prywatną pożyczkę. W przypadku niemożliwości oddania użyczonych pieniędzy, czekać nas będzie całe mnóstwo niemiłych sytuacji.
Konsekwencje nieregularnej spłaty kredytu od ręki są niezwykle przykre, nadszarpujące przy tym domowy budżet. Odsetki za każdy dzień zwłoki, wizyta komornika egzekwującego zapłatę, z pewnością nie należą do przyjemności. Niestety, taki scenariusz to standardowa procedura w przypadku niedopełnienia naszych powinności.
Dzięki temu iż pożyczek tych udzielają osoby prywatne, dostępne są one niemal dla wszystkich. Jeśłi mieszkasz w Lublin, zrób rozeznanie w lokalnej gazecie a z pewnością znajdziesz sporo ogłoszeń na ten temat.
Gotówka potrzebna jest nam codziennie, pieniądze wydajemy na przeróżne produkty bądź usługi. Pożyczki bez zaświadczeń niezbędne są nam na rozmaite cele – nowe mieszkanie, luksusowe auto, wesele lub komunię dziecka. Okoliczności nie brakuje, zatem kredyt bardzo często staje się jedynym wyjściem z sytuacji.
Aby móc uzyskać typowo bankowy kredyt, należy przedstawić konieczne zaświadczenia. Bez ukazania istotnych dokumentów, takich jak: poświadczenie na temat naszych dochodów czy sytuacji materialnej, z pewnością nikt nie udzieli nam kredytu.
Wobec tego, nie mając innego wyjścia, wiele osób decyduje się na szybkie pożyczki bez BIK u osób prywatnych w Lublin. Tego rodzaju gotówka to ogromna pomoc, zwłaszcza, gdy nasz domowy budżet został poważnie nadszarpnięty w ostatnim czasie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, iż jeden niepoprawny krok z naszej strony skutkuje poważnymi konsekwencjami.
W tej kwestii istotą jest płynność finansowa, jeśli regularnie spłacać będziemy narzucone nam raty, niemiłe sytuacje z pewnością nikogo nie dopadną, w innym przypadku musimy liczyć się ze skutkami niestosownych poczynań. Gdzie można uzyskać pożyczki bez zaświadczeń? Kogo prosić o wsparcie podczas finansowych tarapatów?
W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę „udzielę pożyczki prywatnej Lublin„. Tego rodzaju firmy/osoby prywatne nie wymagają od nas dokumentów, które dla banków stanowią podstawę. To sprawia, że spora część społeczeństwa decyduje się na szybkie kredyty pozabankowe. Gdy mamy przysłowiowy nóż na gardle, nie zastanawiamy się nas przyszłymi konsekwencjami, po prostu sięgamy po łatwo dostępne pożyczki prywatne.
Jak Obliczyć Ustawowe Odsetki
Często zawierając umowę w Lublinie np. pożyczki lub umowę z dostawcą usług możemy spotkać się z określeniem możliwości naliczania przez taką instytucję odsetek ustawowych. Mówiąc wprost – jeśli nie będziemy płacić w terminie, zapłacimy więcej. Ale często najważniejszą kwestią pozostaje – o ile więcej? Czy instytucje mogą sobie doliczać odsetki w sposób dowolny np. 50% za dzień zwłoki?
W życiu spotykają nas sytuacje niespodziewane i zaskakujące. Czasem nagle psuje się sprzęt domowy i jesteśmy zmuszeni do natychmiastowej jego wymiany lub też ktoś bliski ulega wypadkowi i musimy się np. zająć jego opieką czy rehabilitacją. Tego typu sytuacje wpływają na naszą możliwość terminowego regulowania swoich zobowiązań, wynikających z podpisanych umów. Rzadko ktoś nie reguluje ustalonego harmonogramu z czystej złej woli. Najczęściej jest to skutek zdarzeń losowych lub prostego gapiostwa.
W takich sytuacjach, gdy spóźnimy się ze spłatą, usługodawca ma prawo naliczyć nam odsetki za zwłokę, jednak ich wartość jest ustalona odgórnie. Wartość naliczanych odsetek dana instytuacja może jasno określić w umowie, a jeśli tego nie zrobi przyjmuje się nomenklaturę ustawową wedle art. 481 pkt 1 Kodeksu Cywilnego.
Określa on między innymi, że odsetki wierzyciel może naliczać od pierwszego dnia przypadającego po tym, w którym miała zostać dokonać wpłata. Np. jeśli wpłata miała termin na 30 stycznia, odsetki mogą być naliczane od 1 lutego. Po drugie nie można naliczać takich odsetek dowolnie. Wedle polskiego prawa odsetki ustawowe składają się z dwóch czynników:
- stopy referencyjnej NBP w wysokości 1,5% oraz
- stawki bazowej w wysokości 5,5%.
Jak łatwo zatem obliczyć całość odsetek wynosi 7%.
Jeśli zatem posiadamy zadłużenie w kwocie 100zł i nie płacimy 14 dni liczymy to następująco:
100zł x 7% = 7 zł w skali roku
7 zł/365 = 0,0191 zł za dzień
0,0191 x 14 dni = 0,26zł
Uzyskana kwota nie jest astronomiczna, jednak warto pamiętać, że wierzyciel może doliczać za opóźnienia dodatkowe opłaty manipulacyjne określone w umowie czy tabeli opłat.
Każdy wierzyciel zakłada, że płatności będziemy dokonywać terminowo, dlatego nie ma obowiązku informowania nas dodatkowo o naliczonych odsetkach. Może on także w umowie wskazać inną wartość naliczanych odsetek niż ustawowa, jednak przepisy wskazują, że nie może być ona większa niż 14%.
Mówimy, że z każdej sytuacji jest wyjście i w przedstawianej również. Czasami możemy zwrócić się do wierzyciela o umorzenie naliczonych odsetek, jednak to czy nasza prośba rozpatrzona zostanie pozytywnie zależy jedynie od dobrej woli instytucji. Najczęściej podchodzą one do powodów naszego zadłużenia arbitralnie i nie interesuje ich np. nasz chory brat czy zepsuta pralka. Jeśli decydują się one na „pójście nam na rękę” robią to jedynie w imię utrzymania dobrych relacji z nami – swoim klientem w Lublinie.