Prywatne Pożyczki Od Prywatnych Ludzi

Szukając ofert prywatnych pożyczek od prywatnych ludzi najczęściej napotykamy oferty od firm, które sprytnie manipulują ogłoszeniami. Często firmy pożyczkowe reklamują swoją ofertę na podstawie najkrótszego czasu udzielania środków finansowych. Można zobaczyć oferty, gdzie pieniądze dostajesz w 10 lub 30 minut. Nie jest to całkowite kłamstwo. Jednak patrzyć realniej, rzadko kiedy uda się otrzymać klientowi pieniądze w tak krótkim czasie. Jest kilka czynników, które warunkują długość trwania przyznawania kredytu.

Firmy każdego dnia otrzymują setki wniosków o pożyczkę. Wszystko mogłoby przebiegać błyskawicznie, gdyby nie jeden czynnik. Mowa tutaj o weryfikacji kredytobiorcy. Jest to niezbędny w celu udzielenia pożyczki.

Każdy, kto złoży wniosek, jest weryfikowany nawet jeśli są to prywatne pożyczki od prywatnych osób. Mimo, iż czas oczekiwania w wielu firmach ma nie przekraczać 30 minut, to nie tak wyglądają realia. Wystarczy założyć, że pożyczkodawca otrzyma w tym samym momencie kilkanaście wniosków. Każdy z nich musi zostać zweryfikowany, a nie trwa to sekundę.

Jak przebiega weryfikacja ?

Na początku wyjaśnimy, w jakim celu w ogóle stosuje się weryfikację. Wyróżnia się dwa główne cele weryfikacji. Można się domyślić, że należy potwierdzić tożsamość kredytobiorcy. Drugi aspekt to zaś, ocenienie zdolności kredytowej klienta. Żadna firma nie pożyczy pieniędzy osobie, która nie jest w stanie za nią zapłacić.

Podczas weryfikacji danych klienta zawsze potrzebny jest dowód osobisty. Każda firma pozabankowa oczekuje podania numeru seryjnego dowodu. Należy więc mieć to na uwadze w trakcie wypełniania wniosku.

Oczywiście dowód osobisty to nie jedyna forma weryfikacji. Kolejnym sposobem jest wykonanie przelewu na rachunek firmy, z której bierzemy pożyczkę. Zawsze w takich przypadkach należy przelać symboliczną złotówkę. Chodzi tutaj tylko o to, aby pożyczkodawca mógł potwierdzić twoja tożsamość. Jeśli dane z przelewu, który otrzyma, będą pokrywać się z tym, co wpisałeś w formularzu, zostaniesz pomyślnie zweryfikowany.

Podczas weryfikacji za pomocą przelewu, czas oczekiwania na pieniądze może być przedłużony. Weryfikacja przebiega pozytywnie w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie firmy. Oznacza to tyle, że wszystko zależy od twojego banku. Jeśli masz konto w tym samym banku, to przelew dotrze bardzo szybko. W innych przypadkach różnie może to wyglądać.

Innym czynnikiem warunkującym czas udzielenie pożyczki jest weryfikacja telefoniczna. Nie jest ona konieczna, jednak często stosowana jest jako dodatkowe zabezpieczenie. Przedstawiciel zadzwoni i poinformuje klienta o przydzieleniu pożyczki lub odrzuceniu wniosku. Jednak należy być przygotowanym na to, że nie zawsze otrzymamy telefon w ciągu kilku minut.